Login now! Register Now!
Forgot Password?    Facebook Platformu
Join us for some milk and cookies! Selam sevgili ziyaretçimiz. Sitemize üye olmadığınız veya giriş yapmadığınızı görüyorum :)
Forumun avantajlarından yararlanmak için üye olun veya giriş yapın :)
üyeol,üye olmak için tıkla,kayıt ol
Üye olmak zorunda değilsiniz,Linkler Açıldıl

Etiketlenen üyelerin listesi

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 30
23 Nisan *23 Nisan 1920 günü. Büyük Millet Meclisi Ankara'da toplanarak ulusun egemenliğini ilan etmişti. O heyecanlı günü yaşamış olan bir büyüğümüz şunları anlatıyor : O gün, şimdiki Ulus Meydanında bir tabur piyade sıralanmıştı. Askerlerin arkasında da Ankaralılar toplanmıştı. Saat on dörtte, birkaç yüz kişilik bir kafile, başlarında Mustafa Kemal
 1. #1
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Thumbs down 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan

  23 Nisan*23 Nisan 1920 günü. Büyük Millet Meclisi Ankara'da toplanarak ulusun egemenliğini ilan etmişti. O heyecanlı günü yaşamış olan bir büyüğümüz şunları anlatıyor :

  O gün, şimdiki Ulus Meydanında bir tabur piyade sıralanmıştı. Askerlerin arkasında da Ankaralılar toplanmıştı.
  Saat on dörtte, birkaç yüz kişilik bir kafile, başlarında Mustafa Kemal olduğu halde Taşhan'a iniyordu. Bu bir avuç insan, yok edilmek istenen bir ulusu kurtarmak için birleşmişlerdi. Hepsinin ümidi de Mustafa Kemal'de idi.
  Büyük Millet Meclisi olarak kullanılacak taş binanın pencerelerine ufak bayraklar asılmıştı. Binada başka bir olağanüstü durum göze çarpmıyordu. Sağdaki küçük kapıdan, önce Mustafa Kemal, mebuslar içeriye girdiler. Bir koridoru geçtikten sonra sağdaki salona girdiler. Salonda tahta bir kürsü tam kapının karşısına konmuştu. Oturmak için de okul sıraları dizilmişti. Salonu ısıtmak için bir soba kurulmuştu. Sobada eğri büğrü bir kaç boru yükseliyordu. Tavanda da bir gaz lambası sallanıyordu.
  Herkes yerine oturunca, Sinop mebusu olan yaşlı bir zat başkanlık kürsüsüne geldi. Meclisi açtı. Onun bu sırada yaptığı konuşma heyecanla dinlendi.
  Meclisin ertesi günkü toplantısında, Mustafa Kemal, Mondros Mütarekesinden beri geçen olayları açıkladı. Bundan sonra Büyük Millet Meclisi'nin hak ve yetkilerini belirten bir teklifi Meclise sundu. Bunun kabul edilmesiyle Büyük Millet Meclisi yasama ve yürütme yetkilerini kazandı. O günkü toplantıda Mustafa Kemal Birinci Başkan seçildi. Böylece Büyük Millet Meclisi Başkanı oldu.
  DOĞANKARDEŞ Dergisi'nden

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 2. #2
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 Nisan 2009 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konuşma metni anlam ve önemi23 NİSAN 2009
  Bugün 23 Nisan 2009 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 89. yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, Ulusumuzun babadan oğla geçen saltanat yönetimini terk ederek halkın kendisini, seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, Türk Ulusu’nun binlerce yıllık tarihindeki en büyük devrimi simgeleyen 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanmıştır. Büyük Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü Ulusumuza aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş ve bu yönüyle de büyük Önderimiz dünya ölçeğindeki eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir.
  Seksen altı yıl önce kurulan genç Cumhuriyetimiz, bu geçen süre içerisinde pek çok güçlüklere rağmen tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmiş ve Türk Ulusu ATATÜRK İlke ve Devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini özümsemiştir. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi, ülkemizi ilgilendiren siyasal, ekonomik, iç ve dış her türlü kararların sadece Türk Ulusuna ait olduğu, başkaca hiçbir ülkenin veya yabancı kuruluşların bu kararlarda hükümranlık hakkı olamayacağı ve egemenlik haklarımızdan kısmen veya tamamen vazgeçme anlcebine gelen her tür teslimiyetçi siyasal anlayışlara kesinlikle izin verilemeyeceğini ifade eder. Ancak ne yazık ki son yıllarda demokrasi, insan hakları ve yerel yönetimleri güçlendirme adına dış güçlerin etkisiyle yapılan bazı düzenlemelerin etnik ve dinsel ayrılıkçı hareketleri cesaretlendirdiği ve ülkemizde bir kardeş kavgası yarattığı bir gerçektir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri çerçevesinde bağımsız bir ülke olarak tek amacımız akıl ve bilimin önderliğinde çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu da aşmaktır. Binlerce yıllık ortak bir tarih ve kültürel birikimin yarattığı Türk Ulusu, bütün sorunlarına çözüm bulacak ve uygulayacak güç ve yetenektedir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. En yakın zamanda tüm sorunlarını çözmüş bir Türkiye göreceğimiz inanç ve temennisiyle tüm Ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu vesileyle bu günleri bize armağan eden Büyük Önderimizin önünde bir kez daha saygı ile eğiliyorum.

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 3. #3
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 nisan örnek konuşma metni-1Sevgili Arkadaşlar;
  23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür.. Atatürk, 23 Nisan gününü, bayram yapalım diye biz çocuklara armağan etmiştir.
  Meclisimiz, Kurtuluş Savaşı’nın en ateşli günlerinde açıldı. Birinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti’nin içine düştüğü durumu, düşmanlarımızın yurdumuzu paylaşmak için topraklarımıza nasıl saldırdıklarını ve Atatürk’ün Samsun’a, Amasya’ya Erzurum’a ve Sivas’a hangi zor şartlar altında gittiğini hepiniz biliyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk, düşmanı topraklarımızdan, ancak savaşarak atacağımıza inanıyordu. Bu nedenle, ülkemizin ileri gelenlerini bir meclis çatısı altında toplamak için var gücüyle çalıştı. 23 Nisan 1920 günü, Ankara’da ilk Meclis Toplantısı yapıldı. Padişah İstanbul’da, milletin vekilleri ise Ankara’daydı. Artık padişahın hiçbir etkinliği kalmamıştı. Çünkü bu millet, ulusal egemenliğini kazanmak istiyordu. Bütün kararları meclis veriyor ve padişahı devreden çıkarıyordu. Sonunda Kurtuluş Savaşımız kazanılmış, Ulusal egemenliğimiz ise padişahın elinden alınıp, milletimize verilmişti.
  Ulusal kelimesi ulustan türemiştir. Ulus, aynı zamanda Millet kelimesinin de karşılığıdır. Aralarında dil, duygu, gelenek ve görenek birliği olan insanlar topluluğuna ulus, ya da millet diyoruz. Egemenlik ise; hâkim olma, yönetme gücünü elinde bulundurma anl***** gelir.
  Öyleyse, Ulusal Egemenlik sözlerinden şunları anlayabiliriz; Ulusu meydana getiren insanların, yönetme yetkisini bütünüyle elinde bulundurması. Elbette ki, bir ulusu meydana getiren bütün fertlerin yönetici olması düşünülemez. Ulus, yani millet, yetkisini vekilleri aracılığı ile kullanmaktadır. Kim bilir belki de, gelecekte milletimiz, kendisine vekil olmak için bizlere de yetki verebilir.
  Bu büyük bayram, hepimize kutlu olsun!..

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 4. #4
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 nisan örnek konuşma metni-2Sevgili çocuklar ,saygı değer meslektaşlarım,kıymetli misafirler!

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama progr***** hepiniz hoş geldiniz.

  Nedir 23 Nisan ay ve gün mü belki ama Adından da anlaşıldığı gibi ulusal egemenlik asıl vurgulanması gereken nokta işte burası
  Milletin kendi kaderini kendi eline aldığı var olma ve yok olma savaşını verdiği haklarını kazanarak kendi kendine egemen olduğu gösterdiği ve bunu bütün dünya ilan ettiği yani ilk Türkiye Büyük Millet Meclisini açıldığı gün ve ay dır.
  23 Nisan la bugünkü Cumhuriyet yönetimine kavuştuk 23 Nisan la bugünkü modern toplum yaşantımıza sahip olduk Egemenliğimizin teminatı millet Milletimizin teminatı ise ..... Köyümüzün ,şehrimizin, ülkemizin teminatı ise yani geleceğimizin yarınlarımızın umutlarımızın hayallerimizin teminatı ise siz evet
  şurada toplanan siz sevgili çocuklar sizlersiniz.Bu gerçeği çok önceden gören Ulu Önder Atatürk hangi gerçekleri nasıl teminat altına alacağını bildiğinde bugünü
  çocuklara armağan etti
  işte ulusal egemenlik işte Çocuk bayramı!


  23 Nisan mevsim gibi bahardır 23 Nisan çocuk gibi genç ve tazedir.
  23 Nisan yağmursa çocuklarımız sevgi damlacıklarıdır.
  Mevsim baharsa Çocuklarımız gelecek yazın meyvalarıdır.

  Konuşmamı uzatmadan her 23 Nisanda tıpkı bu mevsimde yeşeren kaysı tomurcukları gibi bu çocuk bayramında da Başta dünyamız olmak üzere ülkemize
  Ve en yakın çevremize insan haklarına saygı, sevgi,barış hoşgörü ve kardeşlik tomurcuklarının yeşermesini diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

  BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

  Turgut LENK

  Okul Müdür V.

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 5. #5
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 nisan örnek konuşma metni-3Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir.

  Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır.

  Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimizin ilkelerine sahip çıkma, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz açıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız.

  İşte 23 Nisan'ın bir başka anlamı ve işlevi de burada karşımıza çıkmaktadır. Bu günde hem çocuklarımıza bu şuuru vermenin gayreti içerisinde olacağız. Hem de çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Çünkü; devletimize, cumhuriyetimizin temel değerlerine ve milletimizin bütünlüğüne yönelik saldırılar bugün olduğu gibi, yarın da devam edecektir. Gelecek nesillerin uyanık ve bu gibi düşmanca saldırılara karşı hazırlıklı olması için onlara gerçekleri anlatmalı, yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmeliyiz. 23 Nisan'da hepimizin öncelikli görevi bu olmalıdır.

  23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız, diye düşünüyorum.

  Tarihin akışı içerisinde, milletlerin kaderinde olumlu veya olumsuz olarak etkili olan binlerce devlet adamı yer almıştır. Bugün bunların pek çoğunun bırakınız eserlerini, isimlerini dahi hatırlayamazsınız. Oysa Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz Atatürk gibi devlet adamı ve halk kahramanları, bıraktıkları eserler ve bu eserlere sahip çıkan milyonlarla sonsuza kadar yaşayacaklardır. Atatürk gibi kahramanları farklı kılan ve tarihe altın harflerle yazdıran gerçek de budur.

  Bu nedenle Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler.

  Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum.

  MEHMET URSAVAŞ (Sos.Bilg.Öğrtm.)

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 6. #6
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 Nisan Örnek Kutlama Programı-123 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

  1- Sayın Kaymakamım, Sayın Daire Amirlerim, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Değerli Türkeli Halkı,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı .... Yıldönümü kutlamaları başlamıştır.

  2- Sayın Kaymakam, Sayın Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından okulların ve halkın bayramı kutlancaktır.

  3- Sizleri Atatürk ve Türk büyüklerinin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşuna, ardından Atatürk İköğretim Okulu müzik öğretmeni Saniye ATEŞOĞLU yönetiminde İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum.

  4- "Türk çocuğu, iyice bak ve tanı
  İstiklal güneşi bu baştan doğdu.
  Salgından kurtardı güzel vatanı
  Bütün düşmanları yurdundan kovdu."

  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Saniye ATEŞOĞLU yapacaktır.

  5- “Egemen olmayan boyun eğmek zorunda kalır.”

  Çok Programlı Lise Müzik Öğretmeni Hakan ÜNLÜ'nün müziği eşliğinde Atatürk İlköğretim Okulu Müzik Öğremeni Saniye ATEŞOĞLU'nun yönetimindeki korodan şarkılar dinleyeceksiniz.

  6- "Hiç dinlenmeden yürüyecek gençlik izinde
  Sen varsın Türkiye'min kışında baharında yazında
  Bir sevda gibi hep tütersin başımda
  Ne mutlu Türk'üm diyene ... diyen sesinle"

  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 8-A sınıfı Öğrencisi Fatih ATEŞ "23 Nisan" adlı şiirini okuyacaktır.

  7- "Erkek ve kız çocuklarımızın aynı suretle bütün tahsil derecelerinde talim ve terbiyelerinin amelî olması önemlidir."

  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndan 6-D sınıfı öğrencisi Emine KARACAN "Yaşa 23 Nisan" adlı şiirini okuyacaktır.

  8- "Ey yükselen yeni nesil... İstiklal sizindir.Cumhuriyeti biz kurduk siz yaşatacaksınız."

  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ana sınıfı öğrencisi Şeyma SARI "23 Nisan" adlı şiirini okuyacaktır.

  9- "Gönlümüz gamlı değil, kalbimiz küskün değil
  Bu düğün yeryüzünde görülmüş değil
  Ey yüceler yücesi, dün değil bugün değil
  Sen dünyalar durdukça bu dünyanın başısın"
  Atatürk İlköğretim okulu 7-B sınıfı öğrencilerinden Derya ERMİŞ "Türk Çocuğu Diyor ki" adlı şiirini okuyacaktır.
  10- "Uygarlık öyle bir ışıktır ki ona uzak olanları yakar yok eder"

  Atatürk ilköğretim okulu anasınıfı öğrencilerinden Hakan Ömer KARATAŞ "23 Nisan" adlı şiiri okuyacak

  11- "Türk oğlusun iyi sarıl atana
  Toprağa su diye kanını katana Düşün borcunu tam veriyor musun?

  Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Özkan YILDIZ "Egemenlik Bayramı" adlı şiiri okuyacak

  12- Korur serhatleri her Türk canıyla
  Sulanmış bu toprak şehit kanıyla
  Edirne'den Kars'a dört bir yanıyla
  Anadolu Türk'ün vatanıdır hey !

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinden Nurdan IŞIK "23 Nisan" adlı şiiri okuyacak.

  13- "Bayrağın altında yürüyen yiğit
  Bastığın toprağı tanıyor musun?
  Altında yatıyor binlerce şehit
  Onların sesini duyuyor musun?

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Kaan UYANIK "23 Nisan" adlı şiiri okuyacak.

  14- "Milli kültürün her çığırda yükselmesini Türk milletinin temel direği olarak kabul edeceğiz"

  Cumhuriyet lköğretim Okulu ana sınıfı öğrencisi Safa ÖLGEN " Atatürk" adlı şiiri okuyacak.

  15- Atatürk Diyor ki : Gençler, siz almakta olduğunuz irfan ve terbiye ile insanlık meziyetinin vatan sevgisinin fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız.

  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerinin ront gösterisini izleyeceksiniz.

  16- "Gözleri hep ilerde, başları hep yukarı
  Nasıl çağlarsa dağda bütün heybetiyle su
  Koşuyor zaferlere doğru gençlik ordusu

  Atatürk İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerinin hazırladığı ront gösterisini izleyeceksiniz.

  17- "Gökte yanan güneşi koparıp tan yerinden
  Elimizde meş'ale gibi taşımaktayız.
  Bütün varlığımızla şimdi biz ayaktayız."

  Atatürk lköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencilerinin hazıladığı ront gösterisini izleyeceksiniz.

  18- "Egemenlik verilmez alınır."

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu ront gösterisini izleyeceksiniz.

  19- "Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, yok olur."

  Cumhuriyet lköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı ront gösterisini izleyeceksiniz.

  20- "Yeni Türkiye'nin öz cevheri ulusal egemenliktir.Ulusun kayıtsız şartsız egemenliğidir."

  23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yapılan resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verilecektir.


  Şiir dalında yapılan yarışmada,
  İkinci Kademe :
  1. Cumhuriyet İlköğretim Okulundan Gözde KOCAER
  2. Atatürk İlköğretim Okulu'ndan Fatih ÖZCAN
  3. Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndan Önder Can olmuştur.

  Ödüllerini vermek üzere İlçe Kaymakam Vekili “Kazım ÜSÜTÜNEL”i buraya davet ediyoruz.

  Resim Dalında yapılan yarışmada,
  Birinci Kademe
  1. Atatürk İlköğretim Okulu'ndan İsa ÖZALP
  2. Atatürk İlköğretim Okulu'ndan ELİF ASOY
  3. Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan Ece DEMİREL

  İkinci Kademe
  1. Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndan Nagihan DEMİREL
  2. Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndan Huriye ÜSTÜNDAĞ
  3. Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan Gülnihal ÖZÇELİK olmuştur

  Ödüllerini vermek üzere Garnizon Komutanı “Ersin ŞEN”i buraya davet ediyoruz.

  - İlçe genelinde yapılan futbol müsabakasında
  Helaldı İlköğretim Okulu Birinci olmuştur.Ödülünü vermek üzere İlçe Belediye Başkanı “Halil DİLEK ÖZCAN”ı buraya davet ediyoruz.

  - 100 metre koşu yarışması kızlarda

  1. Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Cemile YILDIZ
  2. Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Tülay AKIN
  3. Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Meral DEMİRCAN

  - 100 metre koşu yarışması erkeklerde

  1. Atatürk İlköğretim Okulundan Fahrettin Çiçek
  2. Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Bölge Okulu’ndan Naim Demircan
  3. Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Alper Kurt olmuştur

  Ödüllerini vermek üzere Cumhuriyet Başsavcısı “Ali Urunca”yı buraya davet ediyoruz.

  21- “Egemenlik ulusundur.TBMM’den başka hiçbir makam ulusun alın yazısında etken olamaz.”

  Atatürk ve Cumhuriyet ilköğretim Okullarının birlikte hazırladığı halk oyunları gösterisini izleyeceksiniz.


  22- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı burada sona ermiştir. Arz ederim.

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 7. #7
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 Nisan Örnek Kutlama Programı-223 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

  1- Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Milli Eğitim Müdürüm, Sayın Daire Amirleri, Saygı Değer Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler ve Değerli Türkeli Halkı,
  Bugün burada, Büyük Önder Atatürk’ün 1920’de Türk Milletinin bağımsızlığı ve çağdaşlaşması yolunda atılan ilk adım olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ... Yılı kutlamaları için toplanmış bulunuyoruz. Arz ederiz.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hepimize kutlu olsun!...

  Bayram kutlaması için İlçe Kaymakamımız, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, okullarımızın ve halkımızın bayramını kutlayacaklardır.

  2- Dalgalan dalgalan şanlı bayrağım
  Yurdumun en büyük bayramı bugün
  Ufuklar gül açsın gülsün toprağım
  Yurdumun en büyük bayramı bugün

  İlçemiz Çok Programlı Lise Müdür yardımcısı Hamdi GÜNEL’in vereceği komut ile Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdür Yardımcısı Saniye ATEŞOĞLU ve Çok Programlı Lise Müdür Yardımcısı Hakan ÜNLÜ yönetiminde “İstiklal Marşı”mız okunacaktır.
  Sizleri ilkönce Atatürk ve onun yanında bulunan tüm büyüklerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna, ardından İstiklal Marşı’mızı söylemeye davet ediyorum.

  (Bütün Okullar İstiklal Marşı için Bayrak-Flama al Hazır ol! Dikkat! (İstiklal Marşı okunduktan sonra rahat...))

  3- Rengini kanımdan alan bayrağım,
  Atamdan yadigar kalan bayrağım,
  Gözüme, gönlüme dolan bayrağım.
  Selam sana halden, maziden selam,
  Sayısız şehitten, gaziden selam...

  Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması için İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Saim ÇELEBİ‘yi kürsüye davet ediyoruz.  4- “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize, durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”M.Kemal ATATÜRK

  Tüm öğrencilerin katılımı ile Atatürk İlköğretim Okulu 5/B sınıf öğrencilerinden “Coşkun KAYA” yönetiminde “Andımız” okunacaktır.

  5- YİRMİ ÜÇ NİSAN bugün,
  Bütün çiçekler sizin,
  Sizin zümrüt çayırlar,
  Dağlar, denizler sizin!

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu 7. Sınıf öğrencilerinden Damla Demir “23 Nisan” adlı şiiri okuyacaktır.

  6- “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve devam ettirecek olan sizsiniz.” M. Kemal ATATÜRK

  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 7. Sınıf Öğrencilerinden “Tarık AKHAN” adlı şiiri okuyacaktır.

  7- “Uygar bir millet” diyor Atatürk
  “Uygar bir Türk Milleti”
  Bu yoldan dönülür mü geriye?
  Köyleriyle kentleriyle
  Ülkümüz Atatürk’ün istediği Türkiye

  Atatürk İlköğretim Okulu 8. Sınıfı Öğrencilerinden Recep Samet Çetin “Hoş Geldin 23 Nisan” adlı şiirini okuyacaktır.

  8- Bugün yatağımdan hür kalkıyorsun
  Ekmeğim ak, suyum berraksa,
  Ağaçlar çiçek açıyor
  Topraklar ısınabiliyorsa,
  Sesim gür çıkıyor
  Özgür özgür bakabiliyorsam,
  Sen varsın göz bebeklerimde
  Sen varsın Atatürk’üm sen varsın.

  Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinin, Anasınıfı Öğretmeni Fatma KURT yönetiminde hazırlamış oldukları ront gösterilerini izleyeceksiniz.

  9- Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencilerinin, Anasınıfı Öğretmeni Ayşegül DENİZ yönetiminde hazırlamış oldukları ront gösterilerini izleyeceksiniz.


  10- Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Öğrencilerinin, Anasınıfı Öğretmeni Elif SAĞLAM yönetiminde hazırlamış oldukları ront gösterilerini izleyeceksiniz.

  11- Elbet yiğit olanlar lâyık böyle toprağa.
  Selâm şanlı orduya, selam şanlı bayrağa
  Selâm İstiklal için çarpışana, ölene,
  Selâm toprağa düşüp ölürken de gülene...

  İl deneme sınavında, Cumhuriyet İlköğretim okulu, 4-A sınıfı öğrencisi Ozan Aydın ve Atatürk İlköğretim Okulu 8-B sınıfı öğrencisi Fatih Işık 1. Olmuştur. Öğrencilerimizi, göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini vermek üzere İlçe Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA’yı davet ediyoruz.

  12- Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Mustafa Kemal ATATÜRK

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu şiir yarışmasında :

  Atatürk İlköğretim Okulu 6/A sınıfından Dilek YILDIZ “23 Nisan” adlı şiiriyle 1.
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu 8/A sınıfından Osman Demiral “Atama” adlı şiiriyle 2.
  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 7/A sınıfından Emine Karacan “23 Nisan” adlı şiiriyle 3. Seçilmiştir.

  Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini vermek üzere Garnizon Komutanı “Ersin ŞEN”i davet eidyoruz.

  13- Selam ey Başkumandan Mustafa Kemal selâm;
  Emânetin yaşıyor, güven, imanımız tam.
  Omuzlarımız hisar, başlarımız burç yurda,
  Can vermeye ant içtik hepimiz tek uğurda...

  Kompozisyon dalında yapılan yarışmada:
  Atatürk İlköğretim Okulu 8/C sınıfından Ümran DEMİREL 1.
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 6/A sınıfından Ece DEMİRAL 2.
  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, 7/A sınıfından Emine KARACAN 3. Seçilmişlerdir.

  Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini vermek üzere Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan’ı davet ediyoruz.


  14- Bu yol ki hürriyetin, kurtuluşun yoludur,
  Zincirsiz yaşamanın tek çıkar yolu budur.
  Bir daha nikah kıydık sevgili hürriyete;
  Kahramanlık Tanrı’dan vergidir bu millete...

  Resim dalında yapılan yarışmada :
  Gazi Mustafa Kemal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, 8/A sınıfından Huriye ÜSTÜNDAĞ 1.
  Atatürk İlköğretim Okulu, 4/A sınıfından Esin YAĞMUR 2.
  Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 5/A sınıfından Yunus Emre ÖZCAN 3. Seçilmişlerdir.

  Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini vermek İlçe Milli Eğitim Müdürü SaimÇELEBİ’yi davet ediyoruz.


  15- “Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taçlar tahtlar batar, yok olur.” Mustafa Kemal Atatürk

  Atatürk İlköğretim Okulu Öğretmenlerinden Toper BAYRAMOĞLU’nun hazırlamış olduğu halk oyunları ekibi Kars Yöresi Oyunlarını sunacaklar.


  16- “Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca, hürriyet ve istiklâle sembol olmuş bir milletiz.” Mustafa Kemal Atatürk

  Şimdi de Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin , Özlem ÖZDEMİR yönetiminde hazırlamış oldukları halk oyunlarını izleyeceksiniz.

  Çocuklar! Bayram yapın, sevinin ve haykırın,
  Engel denen her şeyi güçlerinizle kırın!
  Çocuklar! Bilin ki siz, koca bir cihansınız,
  Vatanın her yerinde fışkıran volkansınız.

  17- Resmi geçit töreni okulların bandosu eşliğinde yapılacaktır.

  18- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hazırlanan programımız sona ermiştir. Arz ederiz.

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 8. #8
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 Nisan Örnek Kutlama Programı-3HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU 2005-2006 EĞİTİM –ÖĞRETİM YILI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

  Sayın Okul Müdürüm,
  Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
  Kıymetli Öğrenci Velilerimiz,
  Sevgili Öğrenciler.
  T.B.M.M.’nin açılışının 86. yıldönümünü kutlamak için buraya toplanmış bulunuyoruz.
  Hepiniz hoş geldiniz.
  Şimdi saygı duruşu ve istiklal marşımız için okulumuz öğretmeni Süleyman Yeşilpınar’ı buraya davet ediyorum.
  Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.
  1- Okulumuz 3-B sınıfı öğrencilerinden Tuğba Özdemir’i ‘’23 Nisan’’ adlı şiiri okuması için buraya davet ediyorum.

  2- 2-A sınıfı öğrencilerinden Osman Karpuz ve Tuğçe Yıldız ‘’Bizim bayramımız’’ adlı şiiri okuyacak.

  Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.

  3-Şimdi anasınıfının dans gösterisini izleyeceğiz.

  4-Şimdi 2-B sınıfı öğrencilerinden Feyza Nur Akkoyun ve Büşra Çiğirdik ‘’23 Nisan’’ adlı şiiri okuyacak.

  Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.

  5-Şimdide 4-A sınıfı ‘’o şimdi asker’’ gösterisini sergileyecek

  6-Şimdi 5-A sınıfının kızlar defile gösterisini izleyeceğiz.

  7-Şimdide 2-A sınıfının hazırladığı ‘’değirmenci baba’’ rontunu izleyeceğiz.

  Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

  8- Okulumuz 1-A sınıfı öğrencilerinden Sude Nur Ayırıcı ‘’Mutlu gün’’adlı şiiri okuyacak.

  9- Okulumuz 1-B sınıfı öğrencilerinden Esra Aydın ‘’23 Nisan’’ adlı şiiri okuyacak.

  10-Şimdide 3-B sınıfı öğrencilerinin kaşık oyununu izleyeceğiz.

  Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

  11- Anasınıfından Çağrı ve Yasin Candan ‘’Yeşil Ördek’’adlı şarkıyı seslendirecek

  12-Şimdide okulumuz öğretmeni Gülten Aslan’ın hazırladığı okul korosu eşliğinde şarkılar
  dinleyeceğiz.

  13- Okulumuz 4-B sınıfı öğrencilerinden Sümeyye Sevim ‘’23 Nisan’’adlı şiiri okuyacak.

  14- Okulumuz 5-A sınıfı öğrencilerinden Sevim Oruç ‘’Çocuk Bayramı’’ adlı şiiri okuyacak.

  Vatanı korumak çocukları korumakla başlar.

  15- Şimdi ise sırada 1-A sınıfının playback gösterisi var.

  16-Sırada 5-B sınıfından ‘’Kırık hava’’ oyunu.

  17- Okulumuz ana sınıfı öğretmeni Melek Canga Sümürken’in hazırladığı halk oyunu ekibimizin gösterisini izleyeceğiz.

  Çocuklarını sağlıklı ve bilgili yetiştiremeyen uluslar,temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılır.

  18- Şimdide sırada 3-B sınıfının hazırladığı ‘’Kınalı Mehmet’’ oyunu var.

  19-Şimdi 5-A sınıfının hazırladığı ‘’Bahtı kara’’ oyununu izleyeceğiz.

  20-Şimdide 2-A sınıfı öğrencilerinden ‘’yeşil ördek’’ oyununu izleyeceğiz.

  21-Sırada 5-A sınıfının hazırladığı ‘’parayı veren düdüğü çalar’’ isimli oyun var.

  Özgürlüğün de eşitliğinde adaletinde dayanağı ulusal egemenliktir.

  22-Sırada öğrencilerimizin kıyasıya yarışmaları var.

  23-Sırada ödül törenimiz var.

  24-Okulumuzda düzenlenen futbol turnuvasında şampiyon olan …….sınıfının ödüllerini vermek üzere okul müdür yardımcımız Fikret Ünlü’yü davet ediyorum.

  25- Okulumuzda düzenlenen basketbol turnuvasında şampiyon olan …….sınıfının ödüllerini vermek üzere okul öğretmenlerimizden Vedat Işık’ı davet ediyorum.

  26- yarışma ödülleri:

  Balon patlatma yarışması(Filiz Soygül)
  Çuval yarışması(Hakan Ceylan)
  Yumurta taşıma yarışması(Hüseyin Düzenli)
  Bayrak yarışı(Duygu Naycı)
  Halat yarışı (Muharrem Altınalan)

  27-Şimdi bütün öğrencilerimizi müzik eşliğinde dans edip ,oynamaya davet ediyoruz.

  28-T..M.M.’nin kuruluşunun .....yıldönümü kutlama etkinlikleri burada sona ermiştir.Bizi dinlediğiniz için teşekkür eder ,saygılar sunarım.

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 9. #9
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 Nisan Örnek Kutlama Programı-42004-2005 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 85. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMIDIR

  1. AÇILIŞ
  A: Sayın Valim , Sayın Garnizon Komutan’ım , Sayın Belediye Başkan’ım , Değerli misafirler ve sevgili öğrenciler , bu yıl 85. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladığımız, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ’ kutlama törenimize hoş geldiniz .
  - KUTLAMA PROGRAMINI ARZ EDİYORUM
  1) Protokol üyelerinin halkımızın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ,
  2) İstiklal Marşı ,
  3) F.İ.O Müdürü Sayın İsmail Çetinkaya’nın Günün Anlam ve Önemini belirten konuşması ,
  4) Bozkurt Belediye Bandosunun Gösterisi
  5) F.İ.O Halk Oyunları Gösterisi
  6) Merkez İlköğretim Okulları Öğrencilerin şiirkeri ,
  7) Merkez İlköğretim Okulları Öğrencilerin oyunları ,
  8) B.İ.O Halk Oyunları Gösterisi
  9) F. İ. O. Öğrencilerinin hazırladığı Final Tablosu ,
  10) Okulların Geçit Resmi Töreni
  2. BAYRAM KUTLAMASI
  - Sayın Valimiz, ......... Sayın Garnizon Komutanımız; ............., ve Sayın Belediye Başkanımız; Engin CANBAZ halkımızın ve öğrencilerin bayramını kutlayacaklardır ARZ EDERİM .
  3. İSTİKLAL MARŞI
  Şimdi , B.İ.O Müzik Öğretmeni Serhat Çakıcı yönetiminde İstiklal Marşı okunacaktır.
  4. GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİ ( İsmail Çetinkaya )
  H: ........
  ‘Attığın her adımı biliyorum
  Yarın daha güzel daha aydınlık !
  Nasıl durabilirim , Mustafa Kemal sesleniyor
  Uzattım ellerimi varıyorum.

  Yürüyorum, yılmadan yürüyorum
  - Karşıda bir ışık bir ümit yolu -
  İşte, ışıklar içinde büyüyen
  Mustafa Kemal’i görüyorum.
  -Şimdi , günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere , Fatih İlköğretim Okulu Müdürü , sayın İsmail Çetinkaya”yı kürsüye davet ediyorum.
  5. ŞİİR: F.İ.O 1. SINIF
  OYUN: Bozkurt Belediye Bandosu
  A: Öğrencilerimize ve Müdürümüze teşekkür ediyoruz. “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben ulusumun ve en büyük atalarımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım.” Şimdi F.İ.O 1. sınıf öğrencilerinden, Cihan Bayraka’yı “Bizim Bayramımız” adlı şiirle dinliyoruz. Ardından Bozkurt Belediye Bandosunun gösterisini izleyeceğiz.

  6. ŞİİR: F.İ.O. ANASINIFI
  OYUN: B.İ.O ANASINIFI
  H: Öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.
  “Egemenlik hiçbir mana, hiçbir şekil ve hiçbir renkte ve belirtide ortaklık kabul edemez. Bir ülkeyi ele geçirmek ve o ülkede yaşayanlara egemen olmak için yeterli değildir. Bir milletin ruhu ele geçirilmedikçe, bir milletin direnç ve isteği kırılmadıkça, o millete egemen olma imkanı yoktur.”
  - Şimdi önce F.İ.O. anasınıfı öğrencilerinden “23 Nisan” isimli şiiri dinleyeceğiz , ardından B.İ.O. Anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izleyeceğiz.
  7. ŞİİR: B.İ.O 1. SINIF
  OYUN: F.İ.O. HALK OYUNLARI
  A: Öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.
  “Hiç şüphe yok, devletimizin ebedi müddet yaşaması için, memleketimizin kuvvetlenmesi için, milletimizin refah ve mutluluğu için. Hayatımız namusumuz, şerefimiz, geleceğimiz için ve bütün kutsal kavramlarımız ve nihayet her şeyimiz için mutlaka, en kıskanç hislerimizle, bütün uyanıklığımızla, ve bütün kuvvetimizle hakimiyet-i milliyemizi muhafaza ve müdafa edeceğiz.”
  “ Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.”
  - B.İ.O. 1. sınıf öğrencilerinden; “Yaşasın 23 Nisan” adlı şiiri dinleyeceğiz, ardından F.İ.O. öğrencilerinin hazırladığı Halk oyunlarını izleyeceğiz.
  8. ŞİİR:B.İ.O. ANASINIFI
  OYUN: F.İ.O. ANASINIFı
  H: “Sizin yaşınızda olmak ne iyi çocuklar,
  Ne iyi, asıp düşünceyi bulutlara,
  Hür kelebekler gibi
  Sizin elleriniz ne ince çocuklar, ne ince.
  Solmasın sevinciniz deli bir rüzgar değince.
  Yalnız sizin sevginiz gerçek çocuklar, yalnız sizin.
  Sizde mavisi, sizde rüzgarı,
  Gök ve denizin”
  - Şimdi B.İ.O. Anasınıfı öğrencilerinden ‘23 Nisan’ adlı şiiri dinleyeceğiz, ardından F.İ.O. anasınıfı öğrencileri hazırladıkları gösteriyi sunacaklar.
  9. ŞİİR: F.İ.O 2. SINIF
  YARIŞMA: B.İ.O 3. SINIF – dalgalı top
  OYUN: B.İ.O. 1. SINIF
  A: “Bayrağın altında yürüyen yiğit
  Bastığın toprağı tanıyor musun?
  Altında yatıyor binlerce şehit,
  Onların sesini duyuyor musun?”
  - Şimdi F.İ.O. 2. Sınıf öğrencilerinden; İlker Kulaksız ‘ 23 nisan Bayramı’ isimli şiirini okuyacak ardından B.İ.O. 3. Sınıf öğrencilerinin dalgalı top yarışmasını ve yine B.İ.O 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izleyeceğiz.

  10. ŞİİR: B.İ.O. 2. SINIF
  YARIŞMA: B.İ.O 3. SINIF –çuval yarışması
  OYUN: F.İ.O. 1. SINIF
  H: “Çocuklar şarkı söylerken
  Kanatlanır gökyüzüne
  Melek olur
  Çocuklar şarkı söylerken
  Bulut olur gökkuşağı olur
  Deniz olur.”
  Şimdi Bozkurt İlköğretim okulu 2. sınıf öğrencilerinden, Sena Nur Çakır’ın “ 23 Nisan” adlı şiirini dinleyeceğiz, ardından B.İ.O 3. sınıf öğrencilerinin “çuval” yarışmasını ve F.İ.O 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi gösteriyi izleyeceğiz.
  11. ŞİİR: F.İ.O. 3. SINIF
  YARIŞMA: B.İ.O 2. sınıf – patates yarışması
  OYUN: B.İ.O. 2. SINIF
  A: “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisini meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.
  Türk çocuğu atasının güvenine layık olmak amacı ile bu kutsal emaneti nesilden nesile devrederek yüceltecektir.”
  - Şimdi, F.İ.O. 3. Sınıf öğrencilerinden; Fatih Öztürk’ü ‘ Çocuk Bayramı’ adlı şiirle dinliyoruz. Ardından B.İ.O. 2. Sınıf öğrencilerinin patates yarışmasını ve yine B.İ.O 2. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izleyeceğiz.
  12. ŞİİR: B.İ.O. 3. SINIF
  OYUN: F.İ.O. 2. SINIF
  H: “Çocuklar şarkı söylerken
  Sarı saçlı, mavi gözlü bebek olur
  Çocuklar şarkı söylerken
  Pırıl pırıl saydam kanatlı
  Kelebek olur”
  Şimdi B.İ.O 3. sınıf öğrencilerinden, Kübra Nur Öz’ü “23 Nisan” adlı şiiriyle dinleyeceğiz, sonra da F.İ.O 2. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izleyeceğiz.
  13. ŞİİR: F.İ.O. 4. SINIF
  YARIŞMA: B.İ.O 3. sınıf – ayakla şişe dikme

  A “Milli hakimiyet, milletin namusudur, haysiyetidir, şerefidir.”
  “Hürriyetin de eşitliğin de adaletin de dayanağı milli hakimiyettir.”
  - F.İ.O. 4. sınıf öğrencilerinden Hande Öğütücü’yü “23 Nisan” adlı şiirle dinleyeceğiz, daha sonra da B.İ.O. 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı “ayakla şişe dikme” yarışmasını izleyeceğiz.

  14. ŞİİR: B.İ.O. 4. SINIF
  YARIŞMA: B.İ.O 3. sınıf – top taşıma
  OYUN: F.İ.O 4. SINIF
  D. “Gözleri hep ilerde, başları hep yukarı,
  Nasıl çağlarsa dağda bütün heybetiyle su,
  Koşuyor zaferlere doğru gençlik ordusu,
  Gökte yanan güneşi koparıp tan yerinden,
  Elimizde meşale gibi taşımaktayız
  Bütün varlığımızla şimdi biz ayaktayız.”

  - B.İ.O. 4. sınıf öğrencilerinden; Gökhan Özkan ’23 Nisan’ adlı şiirini okuyacak, ardından B.İ.O 3. sınıf öğrencilerinin “top taşıma” yarışmasını ve F.İ.O 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izleyeceğiz.
  15.ŞİİR: F.İ.O. 5. SINIF
  GÖSTERİ: B.İ.O 5. SINIF
  H: Öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.
  “Türk tarihinde 23 Nisan’ın ayrı bir yeri ve önemi vardır. 23 Nisan, artık hasta yıkıldı öldü zannedilen bir milletin el ele, sırt sırta, gönül gönüle vererek, Atatürk’ün önderliğinde ilk Türkiye Büyük Millet Meclisini Topladığı kutlu gündür.”
  Şimdi, F.İ.O 5. sınıf öğrencilerinden Merve Özdemir’i “23 nisan Bayramı” adlı şiirle dinliyoruz, Ardından B.İ.O 5. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi izleyeceğiz.
  16. ŞİİR: F.İ.O 6. SINIF
  YARIŞMA: B.İ.O 3,4,5 – halat çekme yarışması
  GÖSTERİ: B.İ.O HALK OYUNLARI
  D. “ Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak istidadında olmayan çalışma azmiyle büyük ve parlak olacaktır.
  Çocuklarını, sağlıklı ve bilgili yetiştiremeyen uluslar temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar.”
  Şimdi F.İ.O 6. sınıf öğrencilerinden, Tuğba Sakallıoğlu “23 Nisan” isimli şiirini okuyacak, ardından da B.İ.O 3 , 4 ve 5. sınıf öğrencilerinin “halat çekme” yarışmasını ve yine B.İ.O öğrencilerinin hazırladığı, Adıyaman Yöresine ait halk oyunlarını izleyeceğiz.
  17. ŞİİR: B.İ.O 5. SINIF
  GÖSTERİ: F.İ.O FİNAL TABLOSU
  H. “Milli hakimiyet öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdur.
  Hakimiyet-i milliye Milletin namusudur, haysiyetidir, şerefidir.”
  Şimdi, B.İ.O 5. sınıf öğrencilerinden Özcan Karaoğlu “Bayrak” isimli şiirini okuyacak daha sonra da F.İ.O öğrencilerinin hazırladığı Final Tablosunu izleyeceğiz.
  18. RESMİ GAÇİT TÖRENİ
  D: Sayın Valim, Sayın Protokol üyeleri, Değerli Misafirler, şimdi Şimdi Resmi Geçit Töreni yapılacaktır. Geçit töreninde sırasıyla;
  - Bayrak ve Flamalar
  - Folklor Öğrenci Grubu
  - B.İ.O. Öğrenci Grubu
  - F.İ.O. Öğrenci Grubu
  18. KAPANIŞ
  H: Sayın valim, Garnizon Komutanım, Belediye başkanım, ve sevgili misafirler; 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 85. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI BURADA SONA ERMİŞTTİR. ARZEDERİZ

  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

 10. #10
  Administrator By-BoykA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  14.262
  Blog Entries
  8
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart

  23 Nisan Örnek Kutlama Programı-5CEYLANPINAR İLÇESİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

  Sayın Kaymakamım,Sayın Garnizon Komutanım,Sayın Belediye Başkanım,Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Ceylanpınarlılar!
  Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ve heyecanla kutlayacağız.
  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlama programını hoş geldiniz.

  Kutlama progr***** arz ediyorum:

  1- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı,
  2- Protokol üyelerinin halkımızın ve öğrencilerin bayramını kutlaması,
  3- Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması,
  4- Öğrencilerin okuyacağı şiirler,
  5- Halk oyunları ve gösteriler,
  6- Ödül töreni,
  7- Tören geçişi ve kapanış.

  1- Sizleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Vatan Şehitleri anısına bir dakikalık saygı duruşuna akabinde İstiklal Marşının okunmasına davetimi arz ederim.

  - Saygı duruşu için dikkat!

  - İstiklal Marşı.
  2- Bugün bir başka aydınlık yeryüzü,
  Bir başka ağaçların, evlerin yüzü.
  Bugün çocuklar güzel.
  Bugün sokaklar güzel...
  Elimizden tutan her el
  Daha sağlam
  Daha mavi gökyüzü;
  Bayraklar daha yakın.
  Bakın: karşımızda yarının büyükleri;
  Şarkılar tutuyor gökleri.
  “İlçemiz Kaymakamı Sayın Musa Uslan,beraberlerinde Garnizon Komutanımız Sayın Okay Durmaz , Belediye başkanımız Sayın .................... öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacaktır. Arz ederim!”  3- Günlerdir yolunu bekledik,durduk.
  Sen geleceksin diye çiçek açtı
  Bahçeler,bütün ağaçlar...
  Leylekler yuvalarına döndü,
  Toprak ısındı,uyandı karıncalar;
  Çoluk çocuk, yollara döküldü.
  Hoş geldin 23 Nisan!
  Sana gözlerimizden sevinç
  Bahçelerimizden bahar getirdik.
  Seni kucaklamaya geliyor bugün
  Köyler,şehirler dolusu çocuk.

  “Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere İlçemiz kaymakamı Sayın Musa Uslan Beyi kürsüye davetimi arz ederim.”


  4- Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk güneşisiniz! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz!
  Mustafa Kemal Atatürk
  “Cumhuriyet ilköğretim okulu öğrencilerinden Semra AKGEYİK “ 23 Nisan” adlı şiiri okuyacaktır.”

  5- Dur yolcu!Bilmeden gelip bastığın
  Bu toprak bir devrin battığı yerdir.
  Eğil de kulak ver ,bu sessiz yığın
  Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

  “Alpaslan ilköğretim okulu öğrencileri “Anadolu’ya doğan güneş”adlı gösteriyi sergileyeceklerdir.”

  6- Bir özlem çizgisinde her düşünce uludur,
  Bu yol insanlık yolu,Atatürk’ün yoludur.
  “Yurtta sulh,cihanda sulh.”ilkesiyle doludur.
  Sevgide yeryüzüdür,güçte Anadolu’dur.

  “Halime Hatun Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları rontu izliyoruz.”

  7- Geleceğin umudu,sevinci mutluluğu,
  Toprağın bereketi,alın teri bolluğu,
  Kaldıracak evrenden köleliği,kulluğu
  Çocuklar sizlersiniz sakın unutmayınız.

  “ Cengiz Topel ilköğretim okulu öğrencilerinden Sevgi Bilge Taş,
  23 Nisan adlı şiirini okuyacaktır.”

  8-. Çocuklar, bayram yapın,sevinin ve haykırın,
  Engel denen her şeyi,güçlerinizle kırın.
  Çocuklar,bilin ki siz koca bir cihansınız.
  Vatanın her yerinden fışkıran volkansınız.
  Neşe ile bu yurdu çınlatınız her zaman.
  Sizindir bu ünlü gün,ünlü 23 Nisan
  Çocuklar,güler yüzle atılın ileriye,
  Ve hep birden haykırın yaşasın vatan
  Doğan güneş sizindir,yıldızlarla ay sizin,
  Artık vatan sizindir,artık bayrak sizindir.
  Ey güneş yüzlü çocuklar!Gülün,koşun,eğlenin.. .

  “Pınar ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları “rontu izleyoruz.”

  9- Dünyanıza perdeler çekenleri
  Hiçbir zaman sevmeyin çocuklar.
  Onlara sevgiyi öğretin.
  Size batırılan dikenleri,
  Sevgiye dönüştürün yarınlarda.

  “Ceylan ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Amasya Yöresi folklor etkinliklerini” izliyoruz.”

  10- Sizler ömür çiçeklerisiniz çocuklar
  Beyaz,sarı,siyah inciler gibi
  Çiçek çiçeksiniz çocuklar
  Acılarınız,acımız
  Sevinciniz,tesellimiz
  Ümit çiçeğimizsiniz çocuklar.

  “ Okullar arası kompozisyon yarışmalarında birinci olan Pınar ilköğretim okulu öğrencilerinden Fatma ALTUĞU’U kompozisyonunu okumak üzere mikrofona davet ediyorum.”

  11-Tutsaklığın üstesinden gelinsin
  Egemenlik milletindir bilinsin.
  Gönüllerden kan,intikam silinsin,
  Ufuklarda bayramlaşın çocuklar.
  Dünya ile kucaklaşın çocuklar

  “ Ceylan ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu rontu izliyoruz.”

  12- Bitecek insanlığın bu sonsuz yakarışı,
  Değişecek tarihin bu çileli akışı,
  Minik elleriniz getirecek barışı,
  Çocuklar sizlersiniz sakın unutmayınız.

  “Atatürk ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Diyarbakır Yöresi folklor etkinliklerini” izliyoruz.”

  13- Bu bayramda aydınlandı ülkemiz
  Yurtta ve dünyada barış,ilkemiz
  Çağdaş uygarlıkla yarış,ülkümüz.
  Uygarlık yoluna düşen çocuklar
  Engelleri bir bir aşın çocuklar.

  “ Okullar arası şiir dalında birinci olan,Atatürk ilköğretim okulu öğrencilerinden Şükran ANAĞLI, “Zafer” için adlı şiirini okuyacaktır.”

  “İlçemiz ilköğretim okulları arasında düzenlenen 23 Nisan konulu resim,şiir,kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecektir.”

  “ Şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermek üzere Sayın Kaymakamımız Musa USLAN Beyi davetimi arz ederim.”

  Şiir dalında:

  1- Atatürk ilköğretim okulu öğrencilerinden Şükran ANAĞLI,
  2- Alpaslan ilköğretim okulu öğrencilerinden Züheyla ÇATAK
  3- Cengiz Topel ilköğretim okulu öğrencilerinden Selhan DELEN

  “Resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermek üzere ilçemiz garnizon komutanımız Sayın Okay DURMAZ Beyi davetimi arz ederim.”

  Resim dalında:

  1- Cumhuriyet ilköğretim okulu Öğrencilerinden Erhan AKGEYİK,
  2- Ceylan ilköğretim okulu öğrencilerinden Ceren ÖZBEK
  3- Alpaslan ilköğretim okulu öğrencilerinden Ercan GÖKOĞLU

  Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermek üzere ilçemiz belediye başkanı .............................. ......... Beyi davetimi arz ederim.

  Kompozisyon dalında:

  1. Pınar ilköğretim okulu öğrencilerinden Fatma ALTUĞ
  2. Ceylan ilköğretim okulu öğrencilerinden Bircan ÖZCELİK
  3. Alpaslan ilköğretim okulu öğrencilerinden Züheyla ÇATAK

  TÖREN GEÇİŞİ

  Bütün okullarımız Atatürk ilköğretim okulu bando takımı eşliğinde tören geçişinde bulunacaklardır.

  1- Bayrak ve flama gurubu tören geçişinde,

  Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
  Kardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü,
  Işık ışık,dalga dalga bayrağım,
  Senin destanını okudum,senin destanını yazacağım.
  Rengini kanımdan alan bayrağım.
  Atamdan yadigar kalan bayrağım.
  Gözüme ,gönlüme dolan bayrağım.
  Selam sana halden,maziden selam,
  Sayısız şehitten,gaziden selam.
  Selam şanlı orduya,selam şanlı bayrağa
  Selam istikbal için ,çarpışana ölene
  Selam toprağa düşüp,ölürken de gülene
  Selam ey başkumandan Mustafa Kemal, selam
  Emanetin yaşıyor,güven!İmanımız tam
  Omuzlarımız hisar,başlarımız burç yurda
  Can vermeye ant içtik,hepimiz tek uğurda.

  2- Halime Hatun Anaokulu Tören geçişinde,

  Gelin....
  Beyaz güller,sarı papatyalar,
  Siyah laleler gelin.
  Yedi iklim bir bahar donatalım
  Sevgimiz büyüsün içimizde.
  Kucak kucak kardeşlik sunalım.
  Sizler ömür çocuklarısınız çocuklar,
  Beyaz,sarı,siyah inciler gibi,
  Çiçek çiçeksiniz çocuklar.
  Acılarınız acımız,
  Sevinciniz,tesellimiz
  Ümit çiçeğimizsiniz çocuklar.
  Dünyanıza perdeler çekenleri
  Hiçbir zaman sevmeyin çocuklar
  Onlara sevgiyi öğretin.
  Size batırılan dikenleri,
  Sevgiye dönüştürün yarınlarda

  3- Alpaslan ilköğretim okulu tören geçişinde,

  Korkma,sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak;
  Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
  O benim milletimin yıldızıdır,parlayacak;
  O benimdir,o benim milletimindir ancak.

  Çatma,kurban olayım,çehreni ey nazlı hilal!
  Kahraman ırkıma bir gül!Ne bu şiddet,bu celal?
  Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal...
  Hakkıdır,hakka tapan milletimin istiklal.


  Ben ezelden beridir hür yaşadım,hür yaşarım.
  Hangi çılgın bana zincir vuracakmış?Şaşarım!
  Kükremiş sel gibiyim,bendimi çiğner,aşarım.
  Yırtarım dağları,enginlere sığmam,taşarım.

  4- Atatürk ilköğretim okulu tören geçişinde;

  Geleceğin umudu,sevinci mutluluğu,
  Toprağın bereketi,alın teri bolluğu,
  Kaldıracak evrenden köleliği,kulluğu,
  Çocuklar sizlersiniz sakın unutmayınız.

  Ufuklar yarına güneş gibi doğacak,
  Bütün ayrılıklardan bizleri kurtaracak.
  Sevgiyle,kardeşlikle yeni dünya kuracak,
  Çocuklar sizlersiniz sakın unutmayınız.

  Bitecek insanlığın bu sonsuz yakarışı,
  Değişecek tarihin bu çileli akışı,
  Minik elleriniz getirecek barışı,
  Çocuklar sizlersiniz sakın unutmayınız

  5- Cengiz Topel ilköğretim okulu tören geçişinde:

  Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
  Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
  Ulusun,korkma!Nasıl böyle bir imanı boğar,
  “Medeniyet!”dediğin tek dişi kalmış canavar?

  Arkadaş yurduma alçakları uğratma,sakın.
  Siper et gövdeni,dursun bu hayasızca akın.
  Doğacaktır sana va’dettiği günler Hak’kın…
  Kimbilir ,belki yarın,belki yarından da yakın.

  Bastığın yerleri “toprak!” diyerek geçme, tanı:
  Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
  Sen şehit oğlusun,incitme,yazıktır,atanı :
  Verme,dünyaları alsan da bu cennet vatanı.

  Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
  Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
  Canı,c*****,bütün varımı alsın da Huda,
  Etmesin tek vatanımdan beni dünyada Cüda.


  6- Ceylan ilköğretim okulu tören geçişinde:

  Sizindir,sizindir 23 Nisan,
  Kaçsın gönlünüzden hüzün,çocuklar
  Şakrak şarkılarla çınlasın cihan,
  Sizindir bu coşkun düğün çocuklar.

  Taze vücudunuz ne kadar da gürbüz;
  Baharla beraber gülsün yüzünüz.
  Sarsın içinizi bu güzel gündüz,
  Sizindir,sizindir bugün çocuklar.

  Hoplayın,sıçrayın bugün durmadan;
  Gülen yüzünüze şen olsun bakan.
  *****z,babanız şu aziz vatan;
  Oynayın,sevinin,gülün çocuklar...

  Türk çocukları...Türk çocukları
  Gözler ileri,başlar yukarı,
  Yarınki hayat,yurt ufukları,
  Her şey sizindir Türk çocukları!


  7- Cumhuriyet ilköğretim okulu tören geçişinde;

  Ruhumun senden ,ilahi,şudur ancak emeli:
  Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
  Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli-
  Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

  O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım,
  Her cerihamdan,ilahi,boşanıp kanlı yaşım,
  Fışkırır ruh-ı mücerret gibi yerden na’şım;
  O zaman yükselerek arşa değer belki başım.

  Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
  Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
  Ebediyen sana yok,ırkıma yok izmihlal:
  Hakkıdır,hür yaşamış bayrağımın hürriyet;
  Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal!

  8- Pınar ilköğretim okulu tören geçişinde:

  Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum.
  Bütün çiçekleri getirin buraya,
  Çocukları getirin,getirin buraya,
  Kaya diplerinde açılmış çiğdemlere benzer onlar,
  Bütün köy çocuklarını getirin buraya,
  Son bir ders vereceğim onlara,
  Son şarkımı söyleyeceğim onlara,
  Getirin,getirin ...ve sonra öleceğim.

  Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum,
  Kır ve dağ çiçeklerini istiyorum.
  Kaderleri bana benzeyen,
  Yalnızlıkta açarlar,kimse bilmez onları,
  Geniş ovalarda kaybolur kokuları...
  Yurdumun sevgili ve adsız çiçekleri,
  Hepinizi,hepinizi istiyorum,
  Umutla bakın geleceğe,
  Sevgiyle kuşatın yarınları,
  Ağlamasın güzel gözleriniz,
  Coşsun yüreğiniz ırmaklar gibi.


  Fazla Kaptırma Kendini Sanal Aleme Yalan Olup Çıkarsın Sözlerinle!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •