Login now! Register Now!
Forgot Password?    Facebook Platformu
Join us for some milk and cookies! Selam sevgili ziyaretçimiz. Sitemize üye olmadığınız veya giriş yapmadığınızı görüyorum :)
Forumun avantajlarından yararlanmak için üye olun veya giriş yapın :)
üyeol,üye olmak için tıkla,kayıt ol
Üye olmak zorunda değilsiniz,Linkler Açıldıl

Etiketlenen üyelerin listesi

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5
Kelliğe 'kök'ten çözüm Kök hücre destekli saç ekimi dökülme sorunu yaşayanlar ve saçını kaybetme noktasına gelmiş kişilerde çok etkili sonuçlar veriyor. Saç dökülmesi kadın erkek yaşlı genç dinlemiyor. Pek çok nedene bağlı olarak dökülen saçlar insanı psikolojik olarak da olumsuz etkiliyor. Neyse ki tıptaki gelişmeler sevindirici, yüz güldürücü çareler sunuyor.
 1. #1
  Co-Administrator R@ZoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  ForumFokurtu Toprakları
  Mesajlar
  31.567
  Blog Entries
  87
  Bahsedilmiş
  2
  Takip edilen
  0

  Standart Kelliğe Kökten Çözüm - Son Teknoloji

  Kelliğe 'kök'ten çözüm

  Kök hücre destekli saç ekimi dökülme sorunu yaşayanlar ve saçını kaybetme noktasına gelmiş kişilerde çok etkili sonuçlar veriyor.

  Saç dökülmesi kadın erkek yaşlı genç dinlemiyor. Pek çok nedene bağlı olarak dökülen saçlar insanı psikolojik olarak da olumsuz etkiliyor. Neyse ki tıptaki gelişmeler sevindirici, yüz güldürücü çareler sunuyor. Bunlardan biri de kök hücre destekli saç ekimi. Kök hücre (PRP) destekli FUE saç ekimi, saç dökülmesinden kurtulmakta tıbbın geldiği en yeni ve etkileyici tedavi metodu. Bu tedavinin uygulandığı Doğan Cerrahi Tıp Merkezi Medikal Estetik Birimi’nden Uzman Estetisyen Berna Bilir Yılmaz konu ile ilgili bize detaylı bilgi verdi.

  SAÇLAR CANLANIYOR

  Yıllar içinde yapılan birçok bilimsel çalışma doku ve organ yenilenmesi için kök hücre ismi verilen ve multipotansiyellere sahip bir hücre ayrıştırılmış ve bu sistem yakın zamanda FDA (Amerikan Sağlık Dairesi) onayını da alarak bir çok tıp alanında kullanılmaya başlandı. Bu hücrelerin en büyük kaynağı da insan kanı. Saç ekimi ve saç mezoterapisinde bu yöntemin kullanılması ilk kez 1999 yılında Japon Dr. Takakura tarafından saç dökülmesi konusunda bilimsel bir çalışma olarak yayınlandı. Bu yöntemle
  yapılan saç ekim işleminin özellikle de FUE ile yapılan saç ekiminin başarısını yüzde 25 arttırıyor. Ayrıca ekilen bölgede bulunan ve erkek tipi saç dökülmesinin etkisiyle minyatürize olmuş cansız saçları yüzde 80 oranında normal canlı saç haline getiriyor. Bu iki yararı bir arada göz önüne alınırsa FUE ile yapılan saç ekimi eğer kök hücre tedavisi ile desteklenirse alınacak sonuç normal FUE tedavisine göre yüzde 50’ye varan oranda daha fazla başarı demek.

  Hiçbir enfeksiyon ve iz yok
  Bunun yanı sıra bölgede bulunan ve dökülmeye yüz tutan saç kökleri yeniden canlanmaya başlıyor. Ayrıca bu özel hücre kokteyli saç alınan ense bölgesine de verilerek burada kalabilecek izi de tamamen ortadan kaldırıyor. Enfeksiyon riski de sıfırlanıyor. Oluşabilecek enfeksiyonu da önlemede de çok önemlidir, bu serum yoğun antibakteriyel içeriği ile de herhangi bir enfeksiyonun oluşumunu da önlemektedir.

  Nasıl uygulanıyor?
  Saç ekimi sonrası tedaviye belli aralıklarla devam edilmesi başarı oranını çok yükseltiyor. Uygulama için hastadan ortalama 20 cc kan alınarak özel bir işlem ile yoğun kök hücre içeren serum elde ediliyor. Bu serum özel bir işlemden geçirilerek FUE
  yöntemi ile çıkarılan saçlarla birleştiriliyor. Birleştirilme işleminden sonra FUE köklerinin üzerine kök hücrelerin yapıştırılması işlemine başlanıyor. Yine özel bir solüsyonla FUE kökler yıkanarak üzerindeki kök hücrelerin ayrılmaması sağlanıyor ve kök hücre ile zenginleştirilmiş FUE kökleri ekime hazır hale geliyor. Ekimden belli süreler sonrasında PRP kök hücre ile yapılan bölgeye ve saçların çıkartıldığı bölgeye uygulama tekrarlanır.

  Neden bu kadar başarılı?
  Saç ekiminde (özellikle de FUE işleminde) en önemli dezavantaj ekilen saçların ilk 1 hafta herhangi bir kan damarıyla bağlantı kuramamasıdır. Böyle olunca, kökler beslenemeyip zayıf kalıyor ve ilk 7 günlük bu dönemde de bir kısmı kayba uğruyor. Tüm bu kayıplar saç ekiminin başarısını azaltıp, güçlü olmayan saçların kaybına neden oluyor. Kök hücre ile operasyon esnasında yıkanan FUE saç kökleri vücut dışına

  alındığında, üzerine yapıştırılan kök hücrelerin salgıladığı proteinler sayesinde uzun süre vücut dışında canlı kalıyor. Ekilen bölgede kök hücrelerin salgıladığı büyüme hormonu ile hemen büyümeye ve beslenmeye başlıyor. Ayrıca kök hücre içerisinde bulunan VEGF hormonu ekilen saç kökü etrafında hemen yeni kan damarları oluşumunu başlatıyor. Böylece yeni ekilen saç kökünün beslenme sorunu da ortadan kalkıyor. Yeni ekilen köklerde beslenme yaşam sorunu çözülüyor.


 2. #2
  Co-Administrator R@ZoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  ForumFokurtu Toprakları
  Mesajlar
  31.567
  Blog Entries
  87
  Bahsedilmiş
  2
  Takip edilen
  0

  Standart
  Cinsel gücü artırır, akciğeri temizler

  Özellikle ezmesi cinsel güce güç katar. Akciğer için iyi bir temizleyicidir.
  ÇAM FISTIĞI Cevizden daha besleyicidir, ancak sindirimi daha zordur. Onun mürekkep bir içeriği vardır; hem sıvı, hem de toprak (madeni) nevinden maddeler içerir. Ondaki gaz nevinden maddeler daha azdır. Onunla ilgili daha ayrıntılı bilgi 'Çam' maddesinde verilecek.
  İÇERİĞİ
  Onun normal bir içeriği, çok az sıcaklığı vardır.
  YARARLARI
  Vücudu besleyicidir; bağırsaklardaki kötü rutubeti düzene sokar. Onun hazmı zordur, geç hazmedilir. Onun soğuk olanının hazmı bal ve sıcak olanının hazmı Tebriz şekeriyle kolaylaştırır. Böylece çam fıstığının besleyici değeri daha da artar. Çam fıstığı suda ezilirse, acılığı ve yakıcılığı gider ve dolayısıyla yemesi kolaylaşır. Hatta besleyici olmayan küçük çam fıstığı da bu şekilde hazırlanacak olursa, onun besleyici değeri ortaya çıkar. Bu küçük çam fıstığı bütün memleketlerde bulunur.
  HAREKET ORGANLARI
  Sinir ağrılarını ve romatizmal ağrıları giderir. Sırt ve siyatik ağrılarına iyi gelir. O, kas yorgunluğu ve gevşemelerinde faydalıdır.
  ZEHİRLENME
  İncirle veya hurmayla birlikte akrep sokmalarına karşı etkindir.
  SOLUNUM
  Akciğer için iyi bir temizleyicidir. Onlardaki irin ve ağır hıltlar artar. Akciğerlerdeki mukoz sıvı ve irinlerin dışarı atılmasını sağlar.
  DIŞARI ATAN ORGANLAR
  Cinsel gücü artırır; özellikle ondan yapılan ezme bu etkiye sahiptir. O, irinlere ve mesanedeki taşlara karşı yararlıdır.
  Dr. Yaman SÖNMEZ ve Tarihçi Ahmet ALMAZ hazırladı.

 3. #3
  Co-Administrator R@ZoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  ForumFokurtu Toprakları
  Mesajlar
  31.567
  Blog Entries
  87
  Bahsedilmiş
  2
  Takip edilen
  0

  Standart
  Horlama kabusunuz olmasın
  En sık karşılaşılan sağlık sorunlarından bir olan horlama artık bir sorun olmaktan çıkıyor. İşte horlamadan kurtulmanın yolları...
  Horlama, en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Çevrenizde ya da ailenizde horlayan en az bir kişi tanıyorsunuzdur. Bu eşiniz olabilir, dedeniz ya da babaanneniz olabilir, hatta amcanız veya halanız olabilir.
  Peki horlama nedir, tedavisi nasıl? Bu soruların cevaplarını foxnews.com'da yayınlanan bu haberde bulubilirsiniz.
  Bazıları horladığınız için size şakalar yapar, sizinle dalga geçer, ancak bu ciddi bir hastalık olan obstrüktif uyku apnesinin (OSA) bir belirtisi olabilir. Bu hastalığın uyku uzmanları tarafından değerlendirilmesi ve horlamanın nasıl durdurulacağının öğrenilmesi gerekiyor.
  Bu hastalık dışında horlayanlar için problem daha az önemlidir, horlamanızı hemen durdurmak için alabileceğiniz çeşitli önlemler vardır.
  Horlama nedir?: Horlama, uyku süresince bir kişinin nefes alıp verdiğinde üretilen sestir. Bu ses sırayla yumuşak damağı ve küçük dili titreştirir. Apne kelimesinin anlamı, nefes almanın durması demektir. Maalesef, horlama kadınlardan çok erkekleri etkiliyor.
  Horlamanın tedavisi: OSA'nın tedavisi için yapabileceğiniz en önemli nokta, etkili tedavinin teker teker tedavi edilmesi gereken birkaç ilişkili problem gerektirmesidir. Horlamanızı durdurmak istiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate alın:
  Yaşam tarzı faktörleri: OSA'nın tedavisinde bir dizi faktörün ortadan kaldırılması gerekiyor. Bunların kaldırılması problemi tamamen çözer. Kilo fazlalığı hareketsiz yaşam tarzı getiriyor, troid problemlerine yol açıyor. İdeal kiloda olmak bu süreci tersine çevirir.
  Sigara içmek: Sigaranın vücut üzerinde istenmeyen sayısız etkiye sahip olduğunu herkes biliyor. Horlama üzerinde de sigaranın etkisi fazladır. Sigara dumanı, burundaki mukoza zarı ile boğazdaki dokuların şişmesine ve akciğerlerde küçük damarların tıkanmasına yol açar.
  Uyku düzenlemesi: Doğru şartları sağlayan 2 uyku periyodu var. Birinci uyku aşamasında, uykuya dalma aşama oluşuyor, bu durum gece boyunca birçok kez olabilir. REM uykusu ise, rüyaların sık sık görüldüğü uykudur. Bir kişinin dengesiz uyku alışkanlığı varsa, uyku boyunca çok önemli solunum yolu dengesizliği oluşabilir. Bu durumda ihtiyacınız olan, uyku sürenizi her gece en az 7,5 saate çıkararak uykunuzu düzenlemektir.
  Tıbbi problemler: Burnu, boğazı ya da akciğerleri tıkayan herhangi bir şey uyku apnesi gelişiminde potansiyal olarak rol oynuyor. Nazal problemler içinde hayvan alerjisi gibi hava yoluyla partiküllere olan alerji ve odun sobasından kaynaklanan burun kuruluğu yer alıyor. Boğazı tıkayan faktörler arasında ise büyük bademcikler, büyük bezeler, aşırı miktardaki yağ dokusu ile boğazın arkasındaki karmaşık dokuların bazılarının büyümesi bulunuyor. Bu durumlarda, ameliyatlar istenmeyen veya aşırı dokuların çıkarılmasına yardımcı oluyor.
  Ameliyattan önce yaşam tarzı: Aşırı şekide horluyorsanız ve aileniz, arkadaşlarının bundan şikayetçiyse yaşam tarzı listenizi çok dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Bazı kötü alışkanlıklarınızı bırakın ve daha fazla egzersiz yapın. Bu değişikliklerden sonra halen horlamaya devam ediyorsanız, bir fizik uzmanına ya da Kulak-Burun-Boğaz uzmanına gitmelisiniz.
  (Kaynak: Zaman)

 4. #4
  Co-Administrator R@ZoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden
  ForumFokurtu Toprakları
  Mesajlar
  31.567
  Blog Entries
  87
  Bahsedilmiş
  2
  Takip edilen
  0

  Standart

  İşte Viagra’dan daha etkili olan kür
  Tansiyona, karaciğere, şeker hastalarına, saç dökülmesine, iktidarsızlığa, daha bir çok derde deva olan kürler...
  TANSİYONU DÜŞÜRMENİN YOLU Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tansiyonu ve şekeri düşürmek için beyaz lahana kürü öneriyor. Bu kürün hazırlanışı da şöyle;
  Tarlada yetişen beyaz lahanının özellikle ilk 4-5 yaprağını yarım litre suda 15 dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakın.
  Sabah ve akşam olmak üzere aç ya da tok karınına birer su bardağı için. Bu kür yüksek tansiyonu olanların tansiyonunu düşürerek normal seviyede tutulmasına yardımcı olur. Lahana kürü aynı zamanda şeker hastalarının şekerini dengede tutar.
  TOKSİN ATMAK İÇİN LAHANA KÜRÜ
  Beyaz lah*****n toksin atıcı ve kolon kanserini önleyici özelliğinden faydalanabilmek için, kaynayan yarım litre suya 6-7 adet beyaz lahana yaprağı parçalamadan (tüm olarak) konularak, on dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte haşlanır, sabah ve akşam olmak üzere aç ya da tok karına birer su bardağı içilir.
  Bu uygulamaya toplam beş gün devam edilir. Beş gün uygulandıktan sonra üç gün ara verilirerek tekrar beş gün uygulanır. Böylece toplam on günlük kür tamamlanmış olur.
  Bu kürü uygulamaya başladığınızın ikinci ya da üçüncü günden sonra vücudunuzun terlediğini ve özellikle de yüz kısmınızda yağlı yağlı terlediğinizi görüreceksiniz. Bu kürü uyguladığınız dönemlerde daha sık banyo ya da duş yapmanız sizi hem daha çok rahatlatacaktır hem de deri gözenekleriniz açıldığı için daha rahat toksinli-yağ atmanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın ki, toksin atan vücut kendini yeniler.
  ŞEKER HASTALARINA ÖZEL KÜR
  1 adet kabuk tarçını 1 su bardağı kaynar suya atın.% dakika kaynatın. (daha fazla ya da az değil yalnız 5 dakika) İçine tarçından başka hiç birşey katılmayacak.
  1 haftada 3 ya da 4 gün ve günde bir bardak içilecek.
  Uyulması gerekenler :
  -Kabuk tarçın içinde küf veya mantar oluşmuş olma ihtimaline karşı kullanılmadan önce kırılarak soğuk su ile yıkanmalı.
  -1 bardak su ve 1 adet kabuk tarçından başka hiçbir şey kullanılmayacak
  -Hiç bir tatlandırıcı kullanılmayacak
  -Etkisini arttırır düşüncesiyle başka bir şey ilave edilmeyecek
  -Bu yöntem kan şekerini düşürmek amacıyla kullanılmamalı.
  KARACİĞER YAĞLANMASINA KARŞI
  MAYDONOZ LİMON KÜRÜ
  Karaciğer yağlanması (Hepatosteatoz) için mükemmel bir yardımcı tedavi maydanoz-limon kürü uygulamasıdır.
  Maydanoz-Limon kürünün uygulama şekli : Saplı olarak 15-16 adet taze maydanozu mutfak robotuna yada blendera eliniz ile biraz parçalayarak koyun ve üstüne yarım limon suyu (iki yemek kaşığı) ve yarım bardak su ilave edin.
  Mutfak robotunuzu çalıştırın, iyice karıştırarak sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tamamını için. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlayabilirsiniz. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara verin.
  Bir hafta ara verdikten sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayın ve kürü sonlandırın. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.
  ORTA VE İLERİ DERECE İÇİN
  Eğer,orta ya da ileri derecede karaciğer yağlanması söz konusu ise, Maydanoz Limon kürüne paralel olarak aynı günün akşam yemeğinden iki saat sonra lavanta kürü de uygulanmalıdır.
  Yılda 2-3 kez uygulanacak Maydanoz-Limon kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olursunuz. Karaciğer yağlanması fibroz ya da siroza dönüşebilmekte veya karaciğer kanserine neden olabilmektedir. Bu kürle hem karaciğer yağlanması önlenir hem de karaciğer arındırılır.
  Dikkat: Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmeyiniz ve sürekli uygulamayınız. Uyarı: Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.
  BASUR VE HEMOROİD İÇİN DEREOTU
  Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce aç karnına, 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotunu bir kaç kez çiğnedikten sonra 2-3 yudum su ile yutun.
  Basura karşı mükemmel bir çözüm getirmektedir. Bir ay boyunca uygulanmalıdır.
  ADET DÖNEMİ SANCILARINA
  DOĞAL ÇÖZÜM...
  25 -30 adet kiraz sapı 1 bardak suda 5 dakika kaynatılarak elde edilen suyu içmek adet dönemi sancılarını giderir.
  Kullanılacak kiraz sapları gölgede kurutulmuş olmalı. Kiraz saplarının rengi koyu kahverengi olmuşsa ve incelmişse bunların etkisi kalmamış demektir kesinlikle kullanmayın, hiçbir faydası olmaz.
  Kirazın diğer faydaları :
  * Kanı sulandırır
  * Kanı temizler, böbrek yetmezliği için çok faydalıdır
  * Günde 1 avuç yenildiğinde zayıflamaya yardımcıdır
  * Baş ağrısına karşı etkilidir. 20 tanesi bir aspirine eşdeğer.
  BAŞ AĞRISI VE MİGREN İÇİN ÇÖZÜM
  Migren için Prof. Saraçoğlu biberiye bitkisini öneriyor. Ancak, bu bitkinin doğru türünün kullanılması şart.
  Biberiye kürünün uygulanışı:
  Bir su bardağı su kaynatın. Su kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini kaynayan suya ilave edin. 4 dakika kısık ateşte kaynatın. 4.dakika dolduğunda ocaktan indirip ılınmasını bekleyiniz. Ilınınca, süzerek yudum yudum içiniz.
  İlk birinci hafta her gün 3 kez taze hazırlanıp şeker ilave etmeden içilmelidir. İkinci haftadan sonra günde sadece 2 kez taze hazırlanarak bir ay boyunca içilmelidir.
  Daha sonra şikâyetlerin doğrultusunda kür tekrar edilebilir.
  VİAGRA'DAN DAHA ETKİLİ
  Keçiboynuzu kürü, iktidarsızlık için viagranın bir gecelik getirdiği çözüme karşı bir defalık veya bir gecelik çözüm getirmemektedir. Aksine, iktidarsızlığı tedavi ederek uzun bir zaman dilimi içerisinde kalıcı çözüm getirmektedir. Dönem dönem uygulanacak kür ile de iktidarsızlığı ortadan kaldırabilmektedir. İktidarsızlık çeken erkeklerin hiç çekinmeden kullanabilecekleri bir kür.
  YAN TESİRİ YOK
  Herhangi bir yan tesiri olmayan bu uygulama, iktidarsızlık şikayetleri olan erkekler için ideal bir yardımcıdır. Keçiboynuzu kürü uzun zaman kalıcı çözüm getirebilmektedir. Viagranın belirtilen yan tesirlerinin hiç biri keçiboynuzu küründe yoktur.
  ACELE ETMEYİN ZAMANI BEKLEYİN
  Keçiboynuzu kürü uygulanırken, iktidarsızlığa karşı etken olan etkin maddelerinin önce vücutta depolanmaları gerekir. Bu etkin maddeler, vücutta ancak belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra, hücre içindeki transformasyon mekanizmasını harekete geçirerek (uyararak) etkisini göstermeye başlarlar.
  Bu nedenle bitkisel kürü uygularken sabırlı olmak gerekir.
  UYARI: Bu kürü uygulamak isteyen şeker hastalarının önce hekimlerine danışmaları gerekir. Çünkü keçiboynuzu fazla miktarda şeker içermektedir.
  İKTİDARSIZLIK İÇİN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ: Yaklaşık yarım litre suyu kaynattıktan sonra 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak kaynayan suyun içine atın. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatın.
  3 dakika kaynadıktan sonra sonra ocağın altını kapatın ve 20 dakika dinlendiriniz. 20 dakika dinlendirdikten sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartın.
  Elde edilen su soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken için.
  Bir hafta boyunca bu uygulamaya hergün devam edin. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı için. Daha sonraki aylarda ise zaman zaman uygulayın.
  KİLO ALMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN
  DOĞAL BESLENME FORMÜLÜ
  Bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında yarım bardak su ile çiğnemeden üç-dört adet karanfil yutulur. Yedi gün tamamlandıktan sonra aşağıdaki kurallara uyularak küre başlanır.
  PİŞMİŞ DOMATES: Tüketeceğiniz her tür etle birlikte (koyun, dana, balık veya tavuk hangisi olursa olsun) mutlaka orta boy büyüklüğünde ızgarası yapılmışya da pişmiş domates tüketilmesi gerekir.
  NORMAL EKMEK: Öğünlerinizde sadece normal buğday ekmeği tüketin (beyaz ekmek, kepeksiz). Her gün bir ay boyunca on-onbeş tane antep fıstığı tüketin.
  SEBZE VE MEYVE: Meyvelerden daha çok taze beyaz üzüm ve muz tercih edin. Her öğlen yemeğinde mutlaka bir tane haşlanmış patates tüketin. Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca eksik olmamalıdır.
  Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan melisa çayı için. Hangi meyveyi yerseniz yeyin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğradıktan sonra tüketin.
  Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka üzerine bol tarçın serperek yenilmelidir. Kendiniz evinizde kek veya süt ürünlerinden tatlı yapıyorsanız içine mutlaka biraz fazla tarçın ilave edin. İş yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.
  Her gün 20 dakika mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün bir ay boyunca, aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösterin.
  Yasaklar
  *Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.
  *Turşu, karabiber, acı biber ve sütten uzak durunuz .
  *En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.
  *Her türlü kaymak ve katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.
  KİLO ALMAK İSTEYEN ERKEKLER
  İÇİN DOĞAL KÜR
  Bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında bir su bardağı kaynatılmış sıcak suda baş parmak büyüklüğünde iki adet kök zencefil 6 dakika demlenip içilir. Öğütülmüş kök zencefil bu amaç için uygun değildir.
  KEKİK: Tüketeceğiniz her türlü etin (koyun, dana, balık veya tavuk hangisi olursa olsun) , üzerine mutlaka bolca kekik serpip tüketin. Öğünlerinizde sadece normal buğday ekmeği tüketin (beyaz ekmek, kepeksiz).
  ANTEP FISTIĞI: Her gün bir ay boyunca on-onbeş tane antep fıstığı tüketin. Meyvelerden daha çok taze beyaz üzüm ve muzu tercih edin. Her öğlen yemeğinde mutlaka bir tane haşlanmış patates tüketilmelidir. Patatesi tüketirken üzerine mutlaka kimyon serpilmelidir.
  KUŞBURNU ÇAYI: Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca hiç eksik olmamalıdır. Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan kuşburnu çayı içilmelidir.
  TATLIYA LİMON SIKIN: Hangi meyveyi yerseniz yeyin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğrandıktan sonra yenilmelidir. Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka üzerine limon sıkılarak yenilmelidir. Limon sıkılmış tatlı mutlaka yemekten önce aç karına tüketilmelidir. Tatlının üzerine normal öğününüze devam edebilirsiniz. Her gün mutlaka 20 dakika yürüyüş yapınız.
  Yasaklar :
  *Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.
  *Turşu, karabiber, acı biber ve sütten en az iki ay uzak durunuz .
  *En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.
  *Her türlü kaymak ve yemeklerde katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.
  (Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu)

 5. #5
  Yeni Üye mydg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Yaş
  30
  Mesajlar
  5
  Bahsedilmiş
  0
  Takip edilen
  0

  Standart Re: Kelliğe Kökten Çözüm - Son Teknoloji

  Saç ekimi fiyatların da sizin için bu dört madde bir ara da olursa en uygun fiyatı araştırmanız da sakınca yoktur. Daha ucuz olsun diye de ruhsatsız firmalar ile çalışmanız doğru olmamak tadır. Saç ekimi fiyatları ve tüm saç ekimi yöntemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •